Výsledky

V této rubrice nejsou žádné články.

Nejmladší Vembloudi opět mezi elitou

07.04.2023 09:56

Poslední březnovou sobotu cestoval výběr nejmladších kolínských Vembloudů na finálový turnaj přípravek (dětí do 9 let) do Českých Budějovic. Pro celý tým se jednalo o vůbec první boje o nejvyšší příčky v této kategorii. Finálového dne se účastnilo celkem osm nejlepších týmů z celé České republiky, které byly rozlosovány do dvou skupin po čtyřech týmech. Jako první soupeř čekal na VKC Kolín tým KC Dobrá Voda u Českých Budějovic. Start do turnaje přinesl velmi rychlou hru a oběma týmům se podařilo skórovat hned z prvního útoku. Kolínským se však lepší střelbou a hlavně důslednou obranou podařilo dotáhnout zápas do úspěšného konce s výsledkem 6:3. Tým VKC Kolín podpořený první výhrou nedal ve druhém zápase šanci týmu KCL Kostelec na Hané a zvítězil jednoznačně 11:3. Podobný průběh měl i třetí zápas s týmem KK Třeboň, kde se kolínským opět střelecky velice dařilo a naopak jihočeského soupeře nepustili téměř k žádné šanci. Skóre se tak na konci zápasu zastavilo na výsledku 12:2 pro modrobílé hráče z Kolína. Postup z prvního místa skupiny znamenal pro kolínské veliký úspěch, zároveň však přinesl velkou porci nervozity před bojem o medaile. A právě nervozita si svou daň vybrala v semifinálovém zápase s týmem KCC Sokol České Budějovice. Konečný výsledek 9:3 pro jihočeský tým sice neodpovídal skutečné vyrovnanosti obou týmů, ale i tak znamenal první porážku kolínských Vembloudů a posunul tak tým do boje o třetí místo. V tomto zápase čekal na kolínské již ze skupiny známý tým z Dobré Vody u ČB. Zbytek nervozity si kolínský tým přenesl i do tohoto zápasu, a tak v poločase na ukazateli svítilo skóre 1:1. Do druhého poločasu však nejmladší Vembloudi nastoupili ve velkém stylu a po sérii několika košů bylo jasné, že jejich chuť po vítězství a po zisku prvních medailí, je větší než u soupeře. Konečný stav byl 7:2 a tým VKC Kolín tak mohl začít slavit bronzové medaile. Ve finálovém zápase zvítězil tým KK Brno nad týmem KCC Sokol České Budějovice.